KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15286351
nr 1528 6351
Ernst Röhlander
(1880-1966), Sverige
Pastell, Signerad, daterad 58, växt, 37x29, yttermått inklusive ram. 54x45 cm
Ernst Röhlander, svensk bildkonstnär född 1880, död 1966.
Utrop:
600 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:39:57
Ernst Röhlander
Läs mer om Ernst Röhlander